Skirtingi architektai Kaune: kaip išsirinkti?

Šiuo metu Kaunas išgyvena atgimimą: gatvėse zuja darbininkai, vyksta renovacijos, pritraukiamos įmonės iš kitų miestų ir šalių. Tad nenuostabu, kad architektai Kaune šiuo metu turi gana daug veiklos. Natūralu, kad prireikus architekto paslaugų, gali būti sunku pasirinkti. Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį?

Buvę projektai

Pirmiausia, ką turėtumėte padaryti, tai pasinaudoti paieškos sistemomis. Dauguma šiomis dienomis dirbančių architektų turi savo profesinius ar verslo interneto puslapius, kuriuose galite rasti jų buvusius projektus, rekomendacijas.

Pastebėję pažįstamą pastatą ar žinomą vardą rekomendacijoje, galite susisiekti su tuo asmeniu. Juk geriausiai apie architekto darbą papasakos asmuo, kuris jau naudojosi jo paslaugomis.

Peržvelgdami buvusius projektus, atkreipkite dėmesį į tai, per kiek laiko jie buvo užbaigti, kaip jie atrodo, ar jie atitinka jūsų planuojamą pastato stilių. Geriausia su pačiu architektu pasikalbėti susitikus. Taip galėsite daugiau paklausinėti apie buvusius projektus ir sužinoti, ar jis (ar ji) neplanuoja naujų projektų.

SLaiptų architektūratilius

Tarpukariu architektai Kaune buvo žinomi dėl Art Deco: šiomis dienomis jie daugiau sau leidžia modernumo, eksperimentuoti su formomis. Renkantis architektą būsimam projektui, ypač svarbu, ar jų dažnai pasirenkamas stilius atitinka jūsų poreikius.

Pavyzdžiui, juk ne visada pastatams tinka įmantrios formos: būtina atsižvelgti į funkcionalumą. Puikus to pavyzdys būtų gaubto stiklo pastatas Londone. Nepasitarę su specialistais, architektai pasirinko įgaubtą stiklą, kuris vėliau nukreipė saulės spindulius į prabangų automobilį: šis ištirpo saulėje.

Susitikę su architektais būtinai aptarkite jų anksčiau projektuotų pastatų stilius: ar jie buvo įkvėpti užsakovų, ar tai buvo architektų idėjos? Tai padės suprasti, kiek galite turėti įtakos sprendimo procese. Geriausia surasti balansą – su jumis turi būti tariamasi, tačiau išklausykite ir architekto nuomonę, leiskite specialistams patarti.

Užmokestis

Nėra tiksliai apibrėžta, ar skirsis kaina dėl to, kad projektui bus pasirinkti architektai Kaune ar kitame mieste. Tačiau būtina su architektais aptarti užmokestį: geriausia tai daryti susitikus akis į akį, o ne susirašinėjant ar skambinant.

Būkite nusibrėžę savo biudžeto ribas, tačiau prisiminkite, kad kuo ištaigingesnio projekto norėsite, kuo žinomesnio architekto, tuo kaina bus didesnė.

Pasirinkti tinkamą architektą būsimam projektui yra viena iš kertinių užduočių prieš statant pastatus. Nesvarbu, ar tai gyvenamieji, ar verslo pastatai, geriausia yra turėti specialistą, kuris galės patarti dėl statybos ir statinio išvaizdos, erdvių funkcionalumo.