informacijos valdymas, darbo stalas, kompiuteris

Saugumas įmonėje – visų reikalas

Neseniai įsteigėte įmonę Kaune, o gal jau sparčiai augate? Pastebite, kiek daug iššūkių kyla duomenų saugumui? Tai nėra tik Kauno problema, ir tuo geriau, nes saugumo problemą dėl to išspręsti nėra labai sunku. Svarbiausia – atsakingas informacijos valdymas, kuriuo turi vienodai rūpintis kiekvienas su tuo susijęs komandos narys. Žemiau – keli patarimai, kas verta dėmesio siekiant tokio tikslo.

Kibernetinis saugumas – ne 21 amžiaus burtažodis

Atrodo, kad visi tik ir tekalba apie saugumą virtualioje erdvėje. Visgi tokios kalbos nėra kažkokia mados tendencija. Viskas gerokai rimčiau ir pagrįsčiau. Jei naudojatės kompiuteriais, internetu, skirti dėmesio saugumui yra tiesiog privaloma. Neabejokite – rizika prarasti duomenis reikšminga absoliučiai kiekvienai įmonei. Tik jums gali atrodyti, kad užsiimate nepavojinga, nereikšminga veikla. Duomenų vagišiams kartais būna geras net ir smulkus grobis.

Dėl to pirmas žingsnis link saugumo – įvertinti, kokias programas naudojate, kokiu būdu užtikrinate kompiuteryje saugomos informacijos saugumą. Nuo antivirusinės programos iki paprasčiausio kompiuterio rakinimo net ir trumpam išėjus: svarbu yra viskas.

Saugumas nuo pat failo sukūrimo

Viena yra užrakinti kompiuterį, ir visai kas kita – pasirūpinti duomenų saugumu nuo pat pradžios. Informacijos valdymas bus gerokai saugesnis, jei naudosite tam skirtas programas arba net ištisas specialias sistemas. Kaip tai suprasti? Viskas gana paprasta: jei kursite duomenis arba tiesiog juos saugosite, skleisite per specialią sistemą, jie bus savaime šifruojami ir prieinami tik autorizuotiems asmenims. Be to, bus lengva atsekti ne tik pačius pakeitimus, su duomenimis susijusius veiksmus, bet ir tai, kas juos atliko.

Atsakingas kiekvienas

Esama daugybės atvejų, kai duomenys nutekinami ar pažeidžiami vien dėl darbuotojų kaltės. Be jokios abejonės, negalite tiesiog imti įtariai žiūrėti į kiekvieną savo komandos narį. Visgi atsarga gėdos nedaro. Tai, ką tikrai galite padaryti – prašyti pasirašyti konfidencialumą užtikrinančius dokumentus, reguliariai aiškinti ir akcentuoti saugumo, atsakingo elgesio su duomenimis reikšmę. Saugus informacijos valdymas neturi būti vien IT specialisto, buhalterio ar vadybininkų rūpestis. Tai – visų bendras indėlis. Dėl to apie tai verta priminti. Tai nesunku, pavyzdžiui, iškabinkite priminimus puošdami biurą, padalinkite lipdukus ir pan.

Jei norite pasiekti didesnį saugumą, reikia nuoseklių, ilgalaikių, gerai apgalvotų pastangų. Vieną kartą šį tą pakeisti tikrai neužteks. Visgi visos pastangos šioje srityje atsiperka. Nuoseklūs ir geranoriški, atsakingi veiksmai – tai, kas padės įveikti tiek vidinius, tiek išorinius saugumo iššūkius.