personalo atrankos imones specialistas

Pasiruošimas įdarbinimo agentūros interviu

Darbo agentūros Lietuvoje šiandien nebėra naujiena – vis daugiau įmonių samdosi jas, atlikti sudėtingą darbuotojų atrankos procesą. Norint išlaikyti gerą įmonės įvaizdį labai svarbu, kad darbuotojų kaita nebūtų dažna, o atrinkti kandidatai sugebėtų lengvai prisitaikyti prie įmonės kultūros ir puikiai atliktų pavestas užduotis. Būtent tokie tikslai yra keliami įdarbinimo agentūroms, kita vertus, ne mažiau žinoti, ko nori, turi ir pats kandidatas. Tad kaip pasiruošti įdarbinimo agentūros interviu, kad jis praeitų sklandžiai ir lengvai?

Žinokite, ar ieškote ilgalaikio ar sezoninio darbo

Vienas iš kriterijų, kuriuo domisi darbo agentūros Lietuvoje – tai darbo trukmė. Pagal tai yra pateikiami pasiūlymai, todėl prieš einant į interviu, jau žinokite, ko norite: greito uždarbio ar profesinių galimybių. Tai ne tik palengvins darbuotojų paiešką, bet ir leis susisteminti gautus rezultatus.

Pasirepetuokite dviejų tipų interviu

Dažnai yra vykdomas dviejų dalių interviu: paprasti klausimai susiję su jūsų asmenybe ir darbo patirtimi, bei situacijos simuliacija. Pastarasis metodas ypač naudojamas, kai ieškoma darbuotojų klientų aptarnavimo srityje. Būkite pasiruošę laisvai kalbėti, ne tik apie savo darbo patirtį, asmenybės ypatybes, bet ir nebijokite iššūkių. Norint gerai pasirodyti, patariama analogiškas situacijas susikurti namie ir parepetuoti. Žinoma, tai negarantuoja sėkmės, bet padidina gero pasirodymo šansus.

Darbo agentūros Lietuvoje pataria – sudarykite sąrašą įmonių, kurios jus domina

Ateinant į interviu svarbu parodyti savo poziciją: kokio darbo ir kokioje įmonėje tikitės. Galite susidaryti dominančių įmonių sąrašą, taip pat ir tų – į kurias jau kreipėtės dėl darbo galimybių. Įmonės apibūdinimas labai palengvina įdarbinimo agentūroms greičiau rasti jūsų lūkesčius tenkinantį rezultatą. Todėl pagalvokite ar įmonė turi būti maža ar didelė, pelno siekianti ar ne ir pan. Daugiau informacijos iš vienos iš personalo atrankos įmonių praktikos galite rasti čia.

Padarykite keletą kopijų savo CV

Pasiruoškite, kad vienu metu aplikuosite į keletą pozicijų, todėl turite būti paruošę savo CV, motyvacinius laiškus (jei būtina) bei savo darbų portfolio (jeigu toks yra). Tai padės greitai atskleisti savo stipriąsias puses ir įrodyti tai konkrečiais pavyzdžiais.

Būkite pasiruošę įdarbinimo agentūros interviu ir siekite aukščiausių rezultatų. Nueikite jau žinodami, ko iš jūsų prašys, ir gaukite savo svajonių darbą greičiau nei tikėjotės!