namo statyba

Lietuvoje medinių namų statybą vykdo profesionalai

Norint statyti būstą sau ar vaikams, svarbiausia yra pasirinkti patikimus asmenis, kurie galėtų padėti tuo užsiimti. Juk šiems žmonėms patikite savo būsimus namus, todėl turite būti tikri, kad darbas bus atliktas kokybiškai. Todėl domimės, kaip Lietuvoje vyksta medinių namų statyba.

Kodėl paplito mediniai namai?

Atrodo, gana keista, kad šiame betono ir naujųjų technologijų amžiuje pradėjo vėl populiarėti statiniai, kokius dar prieš kelis šimtus metų statė mūsų proseneliai. Tačiau nereikia įsivaizduoti, kad per tą laiką niekas nepasikeitė. Juk naudojamos naujos technologijos kartu su nuo seno žinomomis ir daug teigiamų savybių turinčiomis medžiagomis sukuria tobulą būsto sinergiją.

Pasitelkus šiuolaikinę techniką, medį nukirsti, apdoroti yra daug lengviau. Taip pat galima atidžiau pasirinkti, kuris medis geriausiai išpildys reikiamus poreikius. Kodėl rinktis būtent medį? Tinkamai apdorota spygliuočių mediena turi daug teigiamų savybių:
• Nepūva;
• Nekaupia drėgmės, tad nesusidaro pelėsis;
• Izoliuoja šilumą viduje.

Tačiau vien tinkamai parinktas medis nenulemia visos statinio kokybės. Labai svarbios ir parinktos apdailos, apšiltinimo medžiagos.

Vienos įmonės pavyzdys

Geriausias būdas išsiaiškinti tam tikras statybos detales yra pasigilinti į atskirų įmonių veiklą. Šiuo atveju galima pasinaudoti UAB „Geras Namas“ pavyzdžiu. Jų pagrindinė veikla – medinių namų statyba. Įmonei svarbu ne tik tai, kad būtų naudojamas kokybiškas medis, bet ir apdailos medžiagos, o tam tikrais atvejais parenka netgi baldus, kurie stovės viduje. Savo veikla jie pažymi, kad mediniai namai gali būti itin skirtingi ir pritaikyti pagal specifinius gyventojų poreikius.

Šiuo metu pagrindiniai statomų namų tipai yra mediniai ir moduliniai namai. Pastarieji yra pritaikyti tiems, kurie nėra įsitikinę dėl savo būsto visam gyvenimui ir nori turėti galimybę jį pakeisti. Modulinių namų esmė ta, kad jie gali būti transformuojami – esant poreikiui gali būti pridėtas ar atimtas modulis. Tai leidžia visuomet namo dydį pritaikyti prie ten gyvenančių asmenų skaičiaus.

Taigi norintiems medinių namų nereikia gąsdintis, kad tai yra pasenęs būdas susikurti būstą. Medinių namų statyba yra pažangus procesas, kuriame panaudojamos kokybiškos medžiagos, susietos su naujausiomis technologijomis.