mažas butas

Kompaktiško dydžio butas: kaip viską sutalpinti?

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja mažo „kvadratų“ skaičiaus būstai – vieno, dviejų kambarių, kur svetainė jungiasi su virtuve, ištrinamos skirtingų būsto zonų ribos. Dizaineriai kitaip tokius būstus vadina tiesiog „kompaktiška gyvenamąja vieta“. Anot jų, kuo mažesnis būstas, tuo artimesni jo gyventojai. Tačiau įrengiant tokius namus gali kilti nemažai keblumų. Juk poreikių daug, o vietos mažai. Trumpai patariame į ką atsižvelgti, kad gyvenimas mažame būste būtų kuo patogesnis.

Išsigryninkite esminius poreikius

Tam, kad kuriamas būstas būtų kuo geresnė vieta gyventi, prieš jį įrengiant labai svarbu žinoti savo poreikius. Atvira viena erdvė su miegamuoju, virtuve, svetaine ir darbo zona gali būti ir patogi, ir labai erzinanti. Tad prieš pradedant planuoti interjero aspektus, turite gerai žinoti, ko namuose Jums reikės.

Paprastas pavyzdys: galbūt būstas, kurį šiuo metu žadate įsirengti nepasižymi dideliu kvadratinių metrų skaičiumi, tačiau turi itin didelius langus? Tai vienas iš dalykų, apie kuriuos įrenginėjant būstą dažnai pamirštama. Atviri dideli panoraminiai langai gražu, tačiau kartais jų atvirumas gali erzinti ir neleisti susikaupti. Jei svajojate apie mažą jaukų butą, kuriame galėtumėte ramiai dirbti, vienas iš esminių poreikių – rami ir dėmesio neblaškanti atmosfera. Ją užtikrinti nesunku – galima tiesiog pridengti langus. Kuo? „Domus Lumina“ užuolaidų salonas Kaune siūlo tai padaryti roletais. Jie ne tik taptų vienu iš interjero akcentų, bet ir būtų praktiškas langų uždangų pasirinkimas. Jei domina platesnė informacija apie šio prekės ženklo produktus, paskaityti galite ir domuslumina.lt internetiniame puslapyje.
Išsamiau nagrinėjant, galima rasti ir daugiau pavyzdžių apie poreikius. Tačiau svarbiausia tiesiog tiksliai sau įsivardinti, ko tikitės iš savo namų, kokie jie turi būti bei kas gyvenamojoje erdvėje Jums svarbiausia.

Ieškokite netradicinių sprendimų

Išsigryninus savo poreikius ir tiksliai žinant, kokio būsto Jums reikia, daug lengviau suplanuoti visą interjerą bei esmines būsto zonas. Visgi, kartais tenka gerai pasukti galvą, kad mažame būste viskas ne tik tilptų, bet ir būtų patogu.

Štai, dar vienas pavyzdys: būste viena bendra zona, tačiau miegamojo erdvę norisi kažkokiu būdu atskirti nuo gyvenamosios. Šiam tikslui pasiekti itin naudingomis gali tapti širmos arba storesnio audinio nepermatomos užuolaidos. Tokias pasiūlyti gali bene kiekvienas užuolaidų salonas Kaune. Netradicinis jų panaudojimas gali tapti dar vienu funkcionaliu ir išskirtiniu interjero akcentu.

Kartais gyvenimas mažame būste būna daug patogesnis nei dideliame. Vadovaukitės nuojauta ir kūrybišku mąstymu, o ne klasikiniais interjero variantais. Čia jie neveikia ir neveiks. Gyventi kompaktiškai nėra taip sudėtinga, kai neapkraunate namų nereikalingais daiktais.