vestuvinis žiedas ant moters rankos

Ko dar nežinojote apie vestuvinius žiedus? 7 įdomūs faktai

Vestuviniai žiedai – tai vienas iš svarbiausių simbolių, kurie siejasi su meilės išraiška ir ištikimybe. Ne veltui jiems rinktis sugaištama tiek daug laiko ir skiriama begalė dėmesio. Tačiau taip pat šie papuošalai yra apipinti įvairiais mitais ir keistomis istorijomis. Pateikiame kelis įdomius faktus, kurie gali jus nustebinti.

Įdomybės apie vestuvinius žiedus

1. Gal ir skamba juokingai, tačiau vestuvinis žiedas gali sumažinti tikimybę susirgti artritu. Žmonės, kasdien mūvintys auksinius žiedus ant bevardžio piršto daug rečiau serga šia liga.
2. Vestuviniai žiedai – tai itin svarbi relikvija. Štai, pavyzdžiui, kai kuriose Jungtinėse Amerikos valstijose, iš verslininkų, kuriuos paliečia bankrotas, siekiant padengti skolas, gali būti atimamas visas vertingas turtas. Išskyrus vestuvinį žiedą.
3. Pasaulyje gali būti ir keistuolių, kuriems norisi ne šiaip sau būti unikaliais. Štai, Londone gyvenanti porelė sumąstė, kad jų vestuviniai papuošalai bus pagaminti ne iš aukso, o iš… jų pačių kaulų. Jie kreipėsi į bioinžinierius, kurie paėmė poros kaulų ląstelių pavyzdžius, o juos po kiek laiko išaugino specialiai sukurto apvalioje platformoje, kad būtų išgauta žiedo forma.
4. Senovėje vestuvinius žiedus mūvėjo ant skirtingų pirštų ne dėl to, jog būtų buvę patogiau, o turint konkretų tikslą. Štai, ant bevardžio piršto mūvimi žiedai reiškė, jog žmogus trokšta meilės. Tie, kurie siekdavo karjeros aukštumų, žiedus mūvėdavo ant smiliaus. O siekiantys valdžios vestuvinius papuošalus dėdavo ant didžiojo piršto.
5. Žiedas ne šiaip sau yra ištikimybės ir meilės simbolis. Vientisa ir neišskiriama papuošalo forma simboliškai reiškia prisiektą amžinybę, kuri neturi nei pradžios nei pabaigos. Kaip ir žiedas.
6. Iki pats XIX amžiaus vyrai vestuvinių žiedų nenešiojo. Tai darė tik moterys. Ir tai simbolizavo jų priklausomybę vienam pasirinktam partneriui. Vyrai tokiu simboliu pasipuošė gerokai vėliau.
7. Jei įprastai bent jau europiečiai ir vakariečiai žiedus mūvi ant dešinės rankos bevardžio piršto ir tai yra normalu, tai, pavyzdžiui, Indijos piliečiams natūralu yra mūvėti vestuvinį žiedą ant kojos piršto.

Ir visgi, vestuviniai žiedai – tai meilės, ištikimybės ir prisiektos amžinybės simbolis. Bene vienintelis, kuris lydi porą kasdien, kas ir kur jie beeitų. Ir visai nesvarbu, ant kurio piršto jis bus nešiojamas.