pakabinami sviestuvai interjere

Kaip tinkamai pakabinti šviestuvus?

Šviesa – tai pagrindinė komforto ir nuotaikos kūrėja namuose, todėl jai skiriamas didelis dėmesys. Tarpusavyje derinami ne tik keli apšvietimo tipai, jie dar ir pritaikomi prie erdvės išplanavimo. Pakabinami šviestuvai yra vieni populiariausių ir universaliausių, todėl šiandien aptarsime, kaip juos kabinti, kad jie ne tik atrodytų žavingai, bet ir užtikrintų norimą šviesos kiekį.

Kaip tinkamai išsirinkti pakabinamą šviestuvą?

Renkantis šio tipo šviestuvus yra svarbu apgalvoti keletą aspektų:

• kokioje erdvėje jie bus kabinami ir pagal tai priderinti šviestuvų stilistiką bei dizainą

Šiandieninė kabinamų šviestuvų pasiūla yra itin didelė: modernūs, klasikiniai, minimalistiniai ar vintažiniai – kiekvienas gali rasti labiausiai tinkančius jų interjere. Pakabinami šviestuvai dėl savo universalumo gali būti naudojami praktiškai visose namų erdvėse. Juos nesunkiai priderinsite virtuvėje, vonios kambaryje, valgomajame, svetainėje ar miegamajame.

• kokio intensyvumo šviesos norite ar reikia konkrečiai erdvei

Tai faktorius lemiantis kokiame aukštyje turėsite kabinti šviestuvus ir kiek jų prireiks. Žinoma, ne visada šviestuvų gausa nulemia šviesos kiekį, tai priklauso ir nuo šviestuvo dydžio. Todėl prieš sprendžiant įvertinkite, kaip bus išdėlioti šviestuvai ir kiek jų jums reikia.

Kaip kabinti šviestuvus?

Teisingas šviestuvų kabinimas lygus geresniam apšvietimui. Todėl jei norite savo namuose tai atlikti teisingai, siūlome pasinaudoti šiomis taisyklėmis:

• Jei šviestuvus naudosite virtuvėje ar valgomajame – rekomenduojame išlaikyti apie 80 centimetrų atstumą nuo stalo paviršiaus. Taip šviesa bus sukoncentruota į stalą, tačiau neakins, nešvies tiesiogiai į akis.

• Jeigu pakabinami šviestuvai bus naudojami atviresnėse erdvėse, pavyzdžiui svetainėje, normalu, kad jie turės kabėti kiek aukščiau. Įprastai tai yra 30 – 40 cm atstumas nuo lubų. Tai matmuo, kuris yra universalus ir taikomas standartinio aukščio luboms. Jeigu kambarys yra aukštesnis, nei įprastai, tuomet prie siūlome kabinimo atstumo, siūlome pridėti 7 cm. Jeigu kambario lubos žemesnės nei įprastai, tada atstumą sumažinkite tais pačiais 7 cm. Taip būsite tikri, kad šviesa apšvies kambarį, o ne lubas.

Tinkamai pakabinti šviestuvus nėra paprasta, tačiau naudojantis šiais patarimais ir taisyklėmis – gerokai palengvinsite savo užduotį. Svarbu laikytis centimetrų normatyvų ir atsižvelgti į lubų aukštį.