Lofto interjeras

Kaip susikurti jaukų lofto apšvietimą?

Loftai – tai staiga išpopuliarėjusi ir vis dar tendencingai, ypač jaunesnių žmonių tarpe, populiarėjanti gyvenamoji erdvė. Tokia patalpa pasižymi didele bendra erdve, kurioje yra kelios ar visai nėra sienų, todėl jos kuriamos interjero sprendimų pagalba. Lofto viduje svarbios ne tik detalės bet ir pats lofto išplanavimas (kurį jau pasirenkate jūs patys). Tai galima padaryti ne tik konkrečiais baldais, bet ir apšvietimo pagalba.

Šiandieninė šviestuvų pasiūla pateikia daug pavyzdžių, kaip gali būti derinami ir moderuojami skirtingi šviestuvų tipai loftuose. Siūlomi toršerai, sietynai, sieniniai, lubiniai šviestuvai. Kaune esančiuose salonuose siūloma pirmiausia nuspręsti, kokią erdvės stilistiką norėsite perteikti: ar tai bus modernus, klasikinis ar prabanga spinduliuojantis interjeras.

Dar prieš spręsdami kokios šviesos norite, nepamirškite, kad loftuose paprastai yra gana dideli langai, todėl išnaudokite natūralią šviesą, kuri beje nieko nekainuoja.

Montuojami šviestuvai (Kaune, Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose galite rasti brošiūras, kaip tai tinkamai atlikti) ir pasirenkama šviesos kryptis gali arba sumažinti ar optiškai padidinti patalpą, todėl rinkitės atsargiai. Tokio tipo erdvėse itin tinka masyvūs šviestuvai su dideliais gaubtais. Tai modernus ir kartu minimalistinis variantas, puikiai tinkantis aukštoms lofto luboms. Tačiau, be pagrindinio apšvietimo rekomenduojama pasirūpinti ir kitais:

  • Užduotiniu – puikiai tinkančiu svetainės dalyje. Tai šviesa orientuota į konkrečios užduoties atlikimo pagerinimą, pavyzdžiui, didesnę šviesą skaitymui.
  • Akcentiniu – tai apšvietimas skirtas išryškinti pakabintus plakatus ar paveikslus ant sienų ar stalo. Toks apšvietimo tipas gali karaliauti visoje erdvėje, žinoma, svarbu nepersistengti. Dažniausiai tai būna sienininis, nukreipiamasis apšvietimas ar stalo šviestuvai. Kaune, jų galima rasti ne tik tradicinių formų, bet ir itin modernių, pagamintų iš medžio, plono metalo.
  • Dekoratyviniu – tai šviestuvai, kurie papildomai papuošia erdvę. Jų funkcija apšviesti eina lygiagrečiai su interjero puošyba, todėl įprastai dekoratyviniai šviestuvai neskleidžia intensyvios šviesos, kaip užduotinis ar pagrindinis šviestuvai. Dekoratyviniai, kaip ir akcentiniai labiau kuria erdvės nuotaiką.

Derinkite šviestuvus tarpusavyje ir sukurkite norimą lofto interjerą. Išspinduliuokite nuotaiką, kuri leistų atsipalaiduoti ir jaustis kaip tikruose namuose.