karkasinis namas

Kaip statomi karkasiniai namai

Norintys nuosavų namų susiduria su dideliu galimybių pasirinkimu: tai gali būti mūrinis, medinis, karkasiniai namai. Kaina vis tiek dažnai išlieka vienas svarbiausių kriterijų pasirenkant, kas bus statoma. Tik vėliau susimąstoma apie statinio kokybę, atskiras eksterjero ir interjero detales.

Greitis

Viena dažniausių priežasčių, kodėl pasirenkami karkasiniai namai, yra statybų greitis. Nors paties namo projektas gali užtrukti ir kelis mėnesius, paruoštos sienų plokštės gali būti sustatomos paruoštame sklype vos per savaitę. Taip yra dėl išdirbtos technikos, kuri dažniausiai naudojama Šiaurės Amerikoje arba Kanadoje. Pagal šią techniką karkasiniai namai statomi naudojant apvadus ir stovus.

Pagrindinis apvadas yra apatinis, ant kurio statomi visi stovai, o tinkamas jo paruošimas užtikrina, kad namas stabiliai stovės bet kokiu oru. Labai atidžiai yra paruošiamos gegnės, nešančios konstrukcijos, stovai, ypatingai svarbu, kad būtų tinkamai išmatuotas atstumas. Kitu atveju statinys greitai gali nukristi, netilpti apšildymo medžiagos. Pagrindinė greitos statybos priežastis yra iš anksto pasiruoštos medžiagos, dėl kurių statomi stabilūs karkasiniai namai. Kaina čia niekuo dėta.

Eiga

Karkasinio namo statyba, pasak Bakūžė specialistų, gali vykti dviem būdais: vertikaliai arba horizontaliai.

  • Vertikalusis statybos būdas rodo, kad namas pradedamas statyti nuo apačios, stovai iš karto yra tvirtinami ant apatinio apvado. Jie nejungiami kol visi nėra sustatomi į nustatytas vietas.
  • Horizontalusis būdas reiškia, kad sienos yra statomos iš karto, jas sumontuojant kartu su stovais, apšiltinamos ir tik tuomet montuojamos su apatiniu apvadu.

Medžiagos

Norint, kad karkasinis namas ilgai stovėtų, labai svarbu pasirinkti tinkamą medieną. Ji ne tik turi būti sausa (iki 15 proc. džiovinta), kad statant išlaikytų formas, bet ir jos rūšis. Paprastai naudojami spygliuočiai, geriausiai išlaikantys kokybę.

Kitos medžiagos, labai svarbios statant yra apšiltinimo medžiagos, apsauga nuo išorės trikdžių. Paprastai yra naudojamos vatos plokštės, putos, galinčios sulaikyti šilumą viduje. Išorėje paprastai montuojamos specialios plokštės, galinčios apsaugoti medį nuo drėgmės, vėjo.

Priklausomai nuo panaudotų apšiltinimo, apdailos medžiagų karkasiniai namai kainą gali turėti aukštesnę. Tačiau kartais tai verta norint gyventi svajonių namuose.