Kaip rengti vaikus atvėsus orams?

Orai už lango tik bjaurėja, o šalti vėjo šuorai nemaloniai sausina odą ir lenda net po keliais drabužių sluoksniais. Vis dažniau kyla klausimas, kaip ir kuo apvilkti vaikus, kad šie būtų apsaugoti nuo nemalonių oro permainų, tačiau kartu jaustųsi patogiai ir galėtų judėti. Kaip atrasti tą viduriuką tarp judėjimo komforto ir apsaugos nuo peršalimo?

Natūralūs audiniai ir sluoksniavimas

Vaikai yra ypač aktyvūs, o žaidimai lauke bet kuriuo sezonu yra viena mėgstamiausių veiklų. Todėl pasirinkti drabužiai vaikams rengti turėtų netrikdytų jų judėjimo. Siūloma rinktis kuo natūralesnius audinių pluoštus. Ši taisyklė galioja tiek viršutiniams drabužiams, tiek avalynei.

Rekomenduojama drabužius vilkti sluoksniais, liaudiškai vadinamu „svogūno principu“. Tokiu būdu sušilus vieną drabužių sluoksnį galima nusivilkti, nebijant, kad pūstelėjus šaltesniam vėjui, dar tą patį vakarą atpažinsite peršalimo simptomus.

Sluoksniavimas taip pat naudingas ir todėl, jog tarp drabužių sluoksnių susidarę oro tarpai tampa izoliaciniu ir nuo šalčio apsaugančiu bloku. Geriausia, jei apatinį drabužių sluoksnį sudarys medvilnės pluoštas. Jo tikslas yra išlaikyti kūno šilumą. Šilumą izoliuoja vidurinis sluoksnis, o išoriniai drabužiai saugo nuo drėgmės ir vėjo.

Į ką dar atsižvelgti bei kur įsigyti?

Drabužiai vaikams dažnai nėra pigus reikalas. Mamos dažnai stengiasi pirkti didesnius drabužėlius, taip sutaupydamos ir turėdamos vaikui rūbą net keliems sezonams. Tačiau taip pat yra variantas pirkti vaikams drabužius turguje ar iš antrų rankų. Visgi, drabužėliai vis tiek bus greitai sunešioti ir išaugti, o sutaupyti vis tiek norisi. Vėliau, jei patiems pavyks išlaikyti rūbus geros kokybės, juos taip pat galima parduoti kitiems.

Taip pat nepamirškite ir papildomų aksesuarų: kepurių, šalikų, pirštinių, kombinezonų. Ruošiantis žiemos sezonui, siūloma turėti bent kelias poras pirštinių pakeitimui. Šios turėtų būtų neperšlampamos, o jei norite, kad vaiko rankos visada būtų šiltos, dar geriau rinktis kumštines pirštines. Drabužiai vaikams yra visada aktualus klausimas jaunų tėvelių tarpe. Tad rinktis reikia labai atidžiai, atsižvelgiant ne tik į konsultantų nuomonę, bet ir į vaikų komfortą. Batai bei apatiniai rūbai negali būti per dideli, nes tai trikdys judėjimą, o taip pat gali tapti peršalimo priežastimi. Renkite vaikus atsakingai.