Lietuviški baldai

Iš ko gaminami lietuviški baldai?

Daugelis žmonių šiandien vis dar dažnai abejoja, kad lietuviški baldai gali būti kokybiški ir ilgaamžiai. Visgi, vertėtų akcentuoti, kad baldų kokybė pirmiausia priklauso ne nuo to, kas juos gamina, o kokios medžio apdirbimo technologijos pasitelkiamos ir apskritai, kokios medžiagos naudojamos. Manote, kad pirkti lietuviškus rankų darbo baldus yra per didelė prabanga, o naujausiomis technologijomis netikite? Atrodo, laikas pradėti galvoti kitaip – pateikiame kelis argumentus, kodėl verta rinktis lietuvišką produkciją, o taip pat kalbame apie baldų gamybos ypatybes.

Dažniausiai naudojamos medžiagos

Savaime aišku, kad lietuviškiems baldams analogiškai, kaip ir užsienio produkcijai, naudojami tiek įvairūs audiniai, tiek skirtinga mediena. Ir nors gali atrodyti, kad už Lietuvos ribų auga daug gerokai stipresnių medžių, lietuviškos gamtos nuvertinti nevertėtų.

Dažniausiai lietuviški baldai gaminami naudojant ąžuolą – stipriausią ir galingiausią iš visų Lietuvoje augančių medžių. Jam prilygsta nebent bukmedis, kuris taip pat gana dažnai yra pasitelkiamas kaip paties ąžuolo analogas. Iš šių medžių pagaminti baldai nuo seno buvo laikomi vienais prabangiausių ir išskirtiniausių, juos įpirkti galėjo tik buožės ir turtingieji. Šiandien situacija paprastesnė, nemažai baldų taip pat pasitelkiama ir pušis, uosis, riešutmedis ar vyšnia.

Gamybos ypatybės

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje šiandien naudojamos labai panašios technologijos – medžiai apdirbami specialiais įrenginiais, iš jų drožlių ar dulkių formuojamos plokštės, pasižyminčios ne tik tvirtumu, bet ir lengvumu, natūraliu pojūčiu ir ilgaamžiškumu.

Taip pat dažnai sutikti galima ir medžio laminato baldus, kuriuos mėgsta tie, kurie nenori apsikrauti papildoma baldų priežiūra – dulkių šluostė nuvalo laminatą ir sukti galvos dėl papildomų priemonių nereikia.

Lietuviški baldai šiandien nėra nei mistika, nei kažkas neįmanomo. Daugelis mano, kad tai tiesiog yra per brangu, tačiau už aukštos kainos dažniausiai slypi ir aukšta kokybė, rankų darbo priedėlis, ilgaamžiškumas, komfortas. Baldų iš užsienio gali atsieiti ir dvigubai daugiau nei viena Lietuvoje pagaminta jau Jūsų nusižiūrėta, tačiau per brangiai kaštuojanti sofa.

Rinkitės kokybę, o ne tai, ką siūlo prekybos vietų konsultantai. Patys nagrinėkite, ieškokite ir atraskite kokybiškus, stilingus, ilgaamžius lietuviškus baldus, kurie puoš Jūsų namus ne tik prie Jūsų, bet ir prie anūkų kartos.