HUB Kaunas – tai daugiau nei bendra darbo vieta. Tai bendra dirbtuvė visiems norintiems. Tikriausiai mažai kas žino, kas gi tas „HUB“. Bet tikriausiai daug kam tenka susidurti su įvairiais renginiais, bendromis iniciatyvomis, bendra socialine dienotvarke ir bendrais tikslais. Būtent HUB ir buvo ta idėja, kad visi, siekiantys panašių tikslų, būtų suvienyti į vieną vietą. Juk kuo daugiau, tuo smagiau.

HUB yra Kaune ir Vilniuje. Tai tam tikra erdvė, kuri yra skirta įvairių specialybių žmonėms, organizacijoms, pradedančioms įmonėms dirbti visiems kartu ir augti, tobulėti ir plėstis. Visi šios organizacijos nariai gauna jiems reikalingas patalpas, bevielį internetą reikalingą techniką. Taip pat ten yra įkurta ir virtuvė papietauti, kur yra galimybė ne tik išgerti kavos, arbatos, bet ir patiems pasigaminti valgyti. Taip pat yra atskira erdvė poilsiui, biblioteka, konferencijų salė ir net kambarys susitikimams. Lietuvių kalboje tokiai erdvei įvardinti dar nėr jokio termino, tačiau pasaulyje tokios patalpos yra gerai žinomos kaip Coworking centre. Tad visai tikslinga būtų tokias patalpas vadinti tiesiog bendra darboviete. Dirbti HUB‘e yra vienas malonumas. Čia puiki atmosfera bendrauti, dirbti, kurti bei įgyvendinti savo svajones ir idėjas.

Pirmoji tokia bendra darbovietė buvo įkurta 2005 metais San Franciske. Vienai kūrybingai žmonių grupei tiesiog atsibodo dirbti nuobodžiai, susitikimus rengti kavinėse, nuolat dairytis bevielio interneto, o nuomotis biurą tiesiog neapsimokėjo finansiškai. Kitokia darbo kultūra daugeliui žmonių yra daug palankesnė, be to daugeliui laisvai dirbančių žmonių atsibodo sėdėti namie, jiems trūksta bendravimo, naujų idėjų, naujų ryšių užmezgimo. Norint patenkinti visų tokių žmonių poreikį ir kilo mintis atidaryti tokio pobūdžio centrą, kuris labai greitai išpopuliarėjo. Dabar pasaulyje galima rasti apie 700 coworking‘o centr‘ų. Išskiriamos keturios šių centrų sostinės – Niujorkas, San Franciskas, Londonas bei Berlynas. Visi šie mestai yra dideli, modernūs metropoliai, tačiau mažesni miestai tikrai neturėtų atsilikti ir pasistengti įsirengti tokio pobūdžio centrus.

HUB Kaunas –  tai pavadinimas, kuris tiksliai nurodo, kokiame mieste yra šis centras. HUB santrauka yra paimta iš anglų kalbos ir reiškia ji jungčių centrą.  Be to yra ir visas coworking‘o centr‘ų tinklas, kuris taip ir vadinamas „The Hub“. Šis tinklas įsikūręs keturiuose žemynuose, todėl jo pavadinimas greitai gali tapti ir oficialiu tokių darboviečių pavadinimu.

Lietuvoje pirmasis toks centras atsidarė Vilniuje, o dabar šiuo centru galės džiaugtis ir kauniečiai. Laikinojoje sostinėje yra daugybė kūrybingų, laisvai dirbančių žmonių, o taip pat nedidelių organizacijų, kurios labai noriai dirbtų su visais kartu. Vien Vilniuje HUB‘e jau yra 50 narių, o Kane šis skaičius sparčiai artėja prie 20. Vilniuje šiame centre yra žmonių iš įvairiausių šalių: Latvijos, Italijos, Lenkijos. Tie, kas dirba tokiuose centruose, yra labai patenkinti ir nuolat kviečiasi savo draugus, todėl bendruomenė kaskart vis auga.

Dauguma šios bendruomenės narių yra kvalifikuoti nepriklausomi, savarankiškai dirbantys specialistai arba kokia nors nedidelė organizacija. Visi HUB nariai yra labai kūrybiški, ieškantys ir kuriantys naujoves, norintys bendrauti, bendradarbiauti ir labai vertinantys mobilumą. Šios bendruomenėje žmonės vadinami tiesiog nariais arba „huberiais“,

Tokioje aplinkoje žmonėms daug lengviau dirbasi. Kadangi dirba skirtingų sričių specialistų, visada galima nueiti pasitarti, pasikonsultuoti ar net kurti bendrus projektus. Čia vyrauja labai gera atmosfera. HUB‘e  daug geriau, nei dirbti namuose ar kavinėje. Visi nariai labai noriai imasi įvairių projektų. Darbas ir bendravimas vyksta labai aktyviai ir efektyviai, o nuo visko atsipusti žmonės renkasi prie kavos ar arbatos puodelio. Be to, HUB‘e visos komandos turi galimybę papietauti bendrai, tokiu būdu atsipalaiduoti, paklabėti ne apie darbo reikalus, artimiau susipažinti. Savaitės gale labai dažnai visi drauge eina atsipūsti į kokį nors alaus barą ar išgerti po taurelę vyno.

Dideli pasaulio metropoliai turi net po keliolika tokių coworking‘o centrų. Miestai, kuriuose yra keletas universitetų, keli šimtai gyventojų,visada turi poreikį tokioms bendroms dirbtuvėms. Lietuvoje yra dar visai jaunas HUB Kaunas, Vilnius ir tikriausiai, bus HUB Klaipėda. Labai daug kas priklauso nuo žmonių iniciatyvos bei socialinio verslumo.

2 thoughts on “Hub Kaunas

  1. Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
    https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-en-ligne-sans-ordonnance/

  2. A Biological Masterpiece, But Subject to Many Ills
    The human foot is a biological masterpiece. Its strong, flexible, and functional design enables it to do its job well and without complaint—if you take care of it and don’t take it for granted.
    healthThe foot can be compared to a finely tuned race car, or a space shuttle, vehicles whose function dictates their design and structure. And like them, the human foot is complex, containing within its relatively small size 26 bones (the two feet contain a quarter of all the bones in the body), 33 joints, and a network of more than 100 tendons, muscles, and ligaments, to say nothing of blood vessels and nerves.
    https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-viagra-comparaison/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.