ugnis

Briketai: inovatyviems namams

Kai kurie asmenys, gyvenantys mieste, yra įsitikinę, kad kūrenimas natūraliuoju kuru priklauso kaimo sferai: čia turėtų būti kūrenama dujomis, centriniu šildymu, o malkomis tegu rūpinasi priemiesčių gyventojai. Tačiau šiuo metu šis procesas yra itin automatizuotas: net nepagalvotumėte, kaip šiuolaikiškai gaminami ir kūrenami briketai.

Gaminimas

Kaip yra gaminamas medienos kuras, paruoštas jau vartojimui, konsultavomės su tuo dirbančia įmone ir jos turima informacija kuro-granules.lt. Gaminant briketus ir granules yra reikalingos pjuvenos: dažniausiai pasitaikančios yra medienos atliekos. Jų galima gauti tiek užsiimant medienos kirtimo verslu, tiek dirbant su baldais. Pirmiausia visos atliekos yra surenkamos ir susmulkinamos iki panašaus dydžio, kad būtų galima lengviau džiovinti ir spausti.

Vėliau vyksta džiovinimo procesas. Dažniausiai yra naudojamos specialios džiovyklės, į kurias sudedamos medžio pjuvenos. Jos yra sukamos labai dideliu greičiu, siekiant, kad kiek galima daugiau drėgmės pasišalintų iš pjuvenų. Tuomet jau paruoštos pjuvenos gali būti presuojamos: iš jų būna daromi briketai arba granulės. Specialiai naudojamas presas, kuris visas pjuvenas supresuoja į reikiamą formą be jokių priemaišų (todėl šis kuras ekologiškas). Pasirinkus briketus tai yra stačiakampiai, kurie vėliau sudedami į pakuotes, kad būtų lengviau sandėliuoti ir transportuoti.

Kūrenimas

Jei norite kūrenti briketus, jums užteks paprasto kietojo kuro katilo. Jame turi būti sukrauti briketai (kad vis tiek liktų oro tarpai) ir tuomet padegti. Kuro katile naudojamas ventiliatorius išnešios šilumą po visus kambarius. Ši sistema atrodo gana pasenusi? Inovatyvumas priklauso nuo turimos kuro katilo sistemos.

Šiuo metu gaminamus kietojo kuro katilus galite derinti su dujų katilais, apšildančiais namus. Tai leidžia užtikrinti, kad šiluma sklis netgi briketams pabaigus degti. Dar viena naujovė – galimybė nustatyti norimą temperatūrą reikiamu metu. Norite, kad briketai stipriau degtų ir užtikrintų reikiamą temperatūrą grįžtant namo? Tiesiog pasirinkite tokius kietojo kuro katilo nustatymus.

Žinoma, šilumos kokybė daug priklauso ir nuo esamos sistemos namuose. Jei jūsų namai yra neapšiltinti, tuomet galite net nesvajoti apie sklindančią malonią šilumą. Pirkdami briketus taip pat visuomet patikrinkite jų kokybę – tai leis užtikrinti šilumą namuose.