žiebtuvėlio liepsna

Ar verta kūrenti granulėmis?

Kūrenant natūraliuoju kuru, dažnas namų šeimininkas lieka ištikimas malkoms. Jau seniai naudojamas šilumos šaltinis kokybiškai gali užtikrinti šilumą, kaitrumą. Tačiau norint jas ar briketus, apie kuriuos diskutavome praeitą savaitę, tinkamai panaudoti, reikalingas kietojo kuro katilas. Todėl plinta dar viena nauja alternatyva: granulės.

Kaunas išsiskiria tuo, kad čia yra itin daug nuosavų namų. Dėl didelio miesto ploto, didelio skaičiaus rajonų ir netoli esančių sodų, atsiranda poreikis kūrenti ne visą laiką (pavyzdžiui, nuvykus į sodą kelioms dienoms). Taip pat norisi tam tikro sprendimo ir butuose, kur ne visuomet užtenka centrinio šildymo. Ieškant tinkamo namuose sprendimo, galima pasirinkti statyti kuro granulių krosnelę (kaip ją įkomponuoti, galite skaityti o-kaip.lt tinklaraštyje). Kad būtų šildomi visi namai, juose taip pat turi būti įdiegta ventiliacijos sistema, kuri paskirstytų šilumą.

Gali kilti klausimas, kodėl reikėtų rinktis būtent šią kuro rūšį. Pasitikrinus Europos Sąjungos nuostatas, galima rasti, kad granulės yra laikomos vienu iš kelių ne tik atsinaujinančių šaltinių, bet ir padedančių išlaikyti anglies dvideginio balansą. Tai reiškia, kad tiek kiek jos skleidžia anglies dvideginio į orą, jis išminusuojamas sodinant medžius.

Tačiau šią kuro rūšį reikėtų rinktis ne vien dėl jos ekologiškumo. Palyginus su kitais kūrenimo būdais tai yra ganėtinai pigus šilumos šaltinis. Vieninteliai trūkumai: reikės prižiūrėti kuro granulių krosnelę, kad nuolat sklistų šiluma, tam tikru metu išvalyti pelenus. Tačiau šiuos kelis trūkumus atsveria daugelis privalumų:

  • jas galėsite lengvai sukrauti sandėliuke, rūsyje ant palečių;
  • joms nereikės specialios malkinės, kur tęstų džiūvimo procesą, nes jos jau yra sausesnės už malkas;
  • deginant granules susidaro labai mažai pelenų, todėl nereikės dažnai valyti krosnelės;
  • jos gali išlaikyti didesnį kaitrumą nei malkos;
  • lengviau atsivežti nusipirkus, nereikia specialaus transporto.

Taigi jei Jums kyla klausimas, ar verta kūrenti granulėmis, mūsų atsakymas yra teigiamas. Tai yra natūralus kuras, leidžiantis pigiai sušildyti savo namus. Žinoma, jei rinksitės tarp granulių ir anksčiau aprašytų briketų, tuomet reikės jau patiems nuspręsti, kuris kuras yra parankesnis pagal jūsų poreikius.