uzuolaidos kambaryje

Amžina diskusija: užuolaidos ar roletai?

Langų uždangos yra vienas pagrindinių interjero akcentų. Tačiau tai nėra tik bendrą stilistiką apibendrinanti detalė, taip pat tai ir funkcinis elementas, padedantis sureguliuoti į vidų patenkančius natūralius šviesos srautus bei sukuriantis privatumą. Šiandien sunku pasakyti, kas yra populiarenis pasirinkimas: užuolaidos ar roletai. Tai, beje, išlieka ir viena pagrindinių temų, renkantis kas uždengs namų langus.

Užuolaidos – garantuota elegancija

Langų uždangų specialistai prieš renkantis rekomenduoja primaniusia įvertinti erdvės plotą bei nuotaiką, kurią norite sukurti. Užuolaidos neabejotinai yra į save dėmesį itin atkreipiantis pasirinkimas. Visai nesvarbu jei užuolaidos ir nebus kontrastingų spalvų – jų masė sukurs didingumo įspūdį, todėl erdvė natūraliai atrodys mažesnė nei yra. Dėl šios priežasties užuolaidas patartina rinktis didesnėse erdvėse. Ne paslaptis, kad jos perteikia eleganciją. Todėl jeigu kuriate klasikinę stilistiką – šis variantas išties tinkamas. Kita vertus, jeigu norisi elegancijos ir mažesnės kvadratūros kambaryje – užuolaidas galima rinktis. Tačiau siūlome, kad tai būtų tik skaidrus ir šviesus, lengvos tekstūros dieninių užuolaidų audinys. Taip neužgošite erdvės ir išsaugosite realų kambario dydį.

Roletai – paprastumas ir minimalizmas

Roletų pasirinkimo galimybės yra labai plačios. Šiandieninis asortimentas siūlo ne tik visiems įprastus, klasikinius roletus. Taip pat rinkoje rasite ir dviejų medžiagų, foto ar kitokių tipų roletų. Šias langų uždangas rekomenduojama rinktis ten, kur norima vizualiai padidinti erdvę ir jos neapkrauti papildomais elementais. Paprasti, vienspalviai roletai gana puikiai atlieka tokia funkciją. Jie uždengia langus, leidžia sukurti privatumą, tačiau visiškai vizualiai nesumažina erdvės. Taip pat jų priežiūra daug paprastesnė, nei užuolaidų. Roletų medžiaga būna impregnuota, todėl ant jos mažiau kaupiasi dulkės, galima susikaupusius nešvarumus nuvalyti drėgna šluostele. Dėl šių priežasčių, jei norite mažiau laiko skirti langų uždangų priežiūrai – rinkitės roletus.

Kas laimi dvikovoje?

Vienareikšmiškai nuspręsti, kas geriau užuolaidos ar roletai – negalima. Tai priklauso tiek nuo stilistinių kambario poreikių, tiek ir nuo realaus erdvės ploto. Dažnai tai būna ir asmeninių polinkių lemiamas sprendimas. Žinoma, kaina taip pat yra svarus veiksnys: užuolaidos neretai būna brangesnės. Todėl visada turite atsižvelgti į esminius jums rūpimus dalykus ir tada rinktis.

Atraskite savo langų uždangas ir puoškite namus ne tik iš vidaus, bet ir leiskite jiems stilingai atrodyti ir namo eksterjere.