viešieji pirkimai, statybos

5 svarbūs VP įstatymo redakcijos punktai

Statybų, remonto paslaugų ir prekių viešieji pirkimai – sritis, reikalaujanti ypatingai gero įstatymų išmanymo. Nežinodami visų įstatymų niuansų, galite ne tik atverti kelią teisinėms apgavystėms, bet ir visai nesurasti tinkamo dalyvio. Gali būti ir taip, kad konkursą įmonė laimės, tačiau statybų ar remonto darbus teks nutraukti tik po kurio laiko. Žinoma, nuostolius gali tekti atlyginti savo lėšomis. Todėl kuo geriau išmanomas Viešųjų pirkimų įstatymas aktuali redakcija, tuo didesnė sėkmingo sandorio tikimybė.

Tam, kad įsigyti prekes ar paslaugas būtų paprasčiau, pateikiame 5 esminius dalykus, kuriuos apie naująją redakciją žinoti būtina.

1. Mažiausia kaina

Nuo šiol Jūsų paskelbtą konkursą gali laimėti tik toks tiekėjas, kuris pasiūlo pačią mažiausią kainą. Nepamirškite, kad egzistuoja toks terminas kaip „neįprastai maža kaina“. Juo apibūdinama kaina, kuri yra bent trečdaliu mažesnė nei kitų neatmestų tiekėjų.

2. Konfidencialumas

Įprasta, kad konfidenciali gali būti gamybinė konkurse dalyvaujančios įmonės paslaptis ir kiti bendraisiais įstatymais numatyti dalykai. Tačiau kaip nurodo Viešųjų pirkimų įstatymas aktuali redakcija, kaina, prekių sudedamosios dalys, sąnaudos, tarptautinių ir Lietuvos standartų atitikimas, panaši informacija negali būti konfidenciali. Jei dvejojate dėl to, ar konfidencialumas pagrįstas, galite reikalauti jo argumentacijos.

3. Elektroninės versijos

Anksčiau buvo įprasta pirkimų konkursams naudoti vokus. Tačiau nuo šiol visą informaciją reikėtų pateikti elektronine versija. Tam skirta Centrinė pirkimų informacinė sistema. Jei vis dėlto norite rengti konkursą naudojant vokus, tam prireiks atskiro oficialaus Jūsų nurodymo.

4. Naudojimasis elektronine sąskaita

Visi su viešuoju pirkimu susiję atsiskaitymai turi būti vykdomi naudojant „E-sąskaitos“ paskyrą. Tai negalioja tik tuo atveju, jei dėl tam tikrų konkursinių dalykų susitariate žodžiu.

5. Informacija pirkimo dokumentuose

Šiuo atveju Viešųjų pirkimų įstatymas aktuali redakcija turėtų būti išmanomi ypatingai gerai. Kitaip gali tekti taisyti pirkimo sąlygas, o tai kainuoja laiko. Dokumentuose turi būti pateikiami duomenys, susiję su argumentais, kodėl iš konkurso pašalinami ar įtraukiami tiekėjai. Taip pat reikia nurodyti, kokiais atvejais konkursą gali laimėti įmonė, kuri pasiūlo ne pačią mažiausią kainą. Būtina pateikti duomenis ir apie tai, kaip apskaičiuojama kaina ar sąnaudos.

Naujajame Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitime nurodoma ir žymiai daugiau niuansų. Jei norite suorganizuoti sėkmingą viešąjį remonto, statybų srities pirkimą, turite pasidomėti jais visais. Geriausia tam paskirti atskirą komandą, kuri prireikus dar pasikonsultuotų su įvairiomis organizacijomis. Teisininkų agentūra – ypatingai racionalus pasirinkimas, padėsiantis sutaupyti daugybę laiko ir išlaidų.